schůzka 24.10.2011

Druhá říjnová schůzka proběhla v přípravném duchu. Nejprve jsme finalizovali výběr snímků do dalšího ročníku Moravskoslezského mapového okruhu. Bylo rozhodnuto, že každý člen fotoklubu vybere jednu vlastní fotku, kterou v mapě chce mít a ze zbylých fotek se pak bez ohledu na jejich autora vybere zbytek souboru. Ročníku 2011/2012 se tak za kuřimský fotoklub účastní 9 autorů, což je poměrně vysoké číslo.

V další části našeho setkání jsme dolaďovali detaily naší listopadové výstavy v Městské knihovně Kuřim a shodli jsme se též na termínu instalace, kterým bude středa 2.11.

Poté Pavel Bortlík odprezentoval několik snímků z podzimní výpravy za českými krajany v Banátu.

Na závěr si pak pro nás Tomáš Trojan připravil zajímavý průřez tvorbou čtyř fotografů, kterými byli :

Ladislav Kamarád (oficiální web, foto, rozhovor)
Jan Pohribný (oficiální web, Wikipedia, foto)
Andy Goldsworthy (oficiální web, Wikipedia, foto, video)
Ilka Halso (oficiální web, foto)

Tomášova prezentace se setkala se zájmem a slíbil, že si pro nás něco podobného občas připraví 🙂